![]() |
Telefon
Hej, snart är jag utvandrad ur Sverige och invandrad i Grekland. Tänkte höra om nån har ett bra tips om telefoni. Vilket är bästa valet när det gäller fast respektive mobil telefoni från Grekland till Sverige?
Är det som i Sverige olika pris hos olika operatörer? Vilken operatör ska man välja? Tacksam för tips. Kurrebye_bye |
Sv: Telefon
Om du vill att allt ska fungera väljer du grekiska Telia
Uffe |
Sv: Telefon
Citat:
|
Sv: Telefon
Tack för svar - vi lyder era råd, visste inte vilket bolag som motsvarade Telia i Grekland, men det hade ju Agda svaret på.
Kurre |
Sv: Telefon
Vi började också med OTE,vi har både telefon och internet via dom.Funkar bra,fast vi har för närvarande bara ISDN.Ska bli ADSL så småningdom,men NÄR??
Agda,ni har väl ADSL i Methoni redan,känns som alla utom vi Vounaria har det:mad: Men men, bättre det än ingenting. |
Sv: Telefon
Citat:
|
Sv: Telefon
Vi ska bosätta oss i Peroulia, är det nå'n som vet hur läget är där?
Antar att det får bli modem som får gälla framöver... Kurre |
Sv: Telefon
Citat:
Men detta är ju Grekland flabb_flab så man vet ju aldrig.......... |
Sv: Telefon
Citat:
Om du har tillgång till ett Telefonnummer(någon bekants nummer tex) redan nu inom det området så kan du ju kolla genom att knappa in det hos tex OTE, Vodafone, Hol m fl. |
Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:34. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT