Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Östra Kreta (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=87)
-   -   Påskrapport från grekiska delen (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=26827)

Kritsabo 2011-04-23 10:26

Påskrapport från grekiska delen
 
Efter 2 veckor på den Östra sidan av Kreta är det dags för hemfärd. Tiden kar varit kylig vädermässigt men solig i alla avseenden som vanligt. Morgonen har bara uppskattats av legalt pälsklädda varelser:
http://www.kalimera.nu/forums/pictur...pictureid=5714
Turisterna har än så länge inte lyst med sin närvaro, men vårt favorit- utedisko trotsade trenden med premiär igår.
Badstränderna ser ändå inbjudande ut:
http://www.kalimera.nu/forums/pictur...pictureid=5716

Men en som kommer få det hett om öronen i kväll är i alla fall allas vår Judas. Är det efter över 2000 år inte dags att K.R.I.S. ingriper.

http://www.kalimera.nu/forums/pictur...pictureid=5715

Fortsätt rocka fett på Kalimera: _B-anana_B-anana

Monica P 2011-04-23 11:15

Sv: Påskrapport från grekiska delen
 
Ha det fortsatt gott på Kreta!

Kritsabo 2011-04-23 12:07

Sv: Påskrapport från grekiska delen
 
Tackar, men om en timma bär det av mot varmare breddgrader, dvs Sverige. Hotar dock med återkomst om inbokade 5 veckor.

PS! Vill be alla religiöst bevandrade om ursäkt. Jesus var väl i 30- årsåldern när Judas sa något galet, så han har varit fördömd i knappt 2000 år. Rätt skall vara rätt. DS. :o


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT