Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Hälsningar > Hej då, nu åker vi

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #16  
Gammal 2009-10-22, 19:17
Lissi Lissi är inte uppkopplad
Avslutat medlemskap på egen begäran
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 12 984
Standard Sv: Tinos nästa!

Citat:
Ursprungligen postat av Masse Visa inlägg
Sen är vi dessvärre också belastade med passion för sol o bad, och det är tydligen inte Tinos starkaste sida, men det kan väl lösas på något sätt.
/ Mats
..men det ÄR inte så. Tinos har flera JÄTTEFINA stränder. Det som i så fall kan ställa till problem är om det blåser väldigt mycket för då blir man blästrad av sanden. (Fast då åker man bara till en annan sida av ön som har lä.)
Tinos har fått oförtjänt dåligt rykte som en ö utan fina stränder. Man kanske för 10-20 år sen inte gjorde så mycket för att hålla fina stränder, men det stämmer verkligen inte nu. Då tyckte vi Syros låg LÅNGT efter vad gäller stränder.
Jag kommer att ha MÅNGA sandstränder för mig själv nästa vecka......och jag ska plocka fram alla sommarbilder vi har från fina stränder så ska jag skicka när jag kommer hem
Jag ska förstås även ta kort nu.

Lissi
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 00:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT