Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Amorgos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #4  
Gammal 2010-01-16, 08:03
Smultron Smultron är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2006
Inlägg: 2 528
Standard Sv: Boende Katapola

Bodde 6 nätter på The Big Blue för ett par år sedan. Ankom mitt i natten och fick först ett rum där utsikten inte var så bra och bad att få byta till ett med bättre balkong och det fixade ägaren redan nästa förmiddag. Rummet vi fick verkade inte vara nyrenoverat men jag skulle absolut inte kalla det för sunkigt, utan det var helt okej. Ägaren Fanis är jättetrevlig och verkar verkligen vilja att hans gäster ska trivas.

Tycker Big Blue har ett bra läge, ligger i själva Katapola men ändå lite lugnt och tillbakadraget, och en har fantastisk utsikt! Vi trivdes!

Pension Amorgos har jag inte bott på, men som Inkfish säger ligger det mer "mitt i smeten" nere vid hamnen. Så gillar man liv och rörelse och att hålla koll på båtarna så är det säker bra. Inbillar mig dock att man kanske lätt kan bli störd när nattfärjorna anländer och lägger till. Men det är det kanske andra som har bott där som bättre vet.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT