Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2007-10-21, 11:48
Hasse Hasse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 2 016
Standard Sv: Tack Kalimera!

Just det, Silvia heter hon mycket riktigt
Fann ni Giorgos slumra till då och då i personalrummet strax intill receptionen ? Där kunde man se honom sova lite olika tider på dagen. Men strax efter kunde han som vanligt vara i receptionen och pyssla, greja med poolen, plocka disk eller annat. Flitig, trevlig och lugn man !


Hasse
Svara med citat
  #2  
Gammal 2007-10-21, 18:59
Inabo Inabo är inte uppkopplad
 
Reg.datum: aug 2007
Ort: Norrland
Inlägg: 52
Standard Sv: Tack Kalimera!

Hej igen!

Nej att se Georgos slumra till i personalrummet det missade vi allt. Kanske berodde det på att det fanns inget för honom att göra på hotellet nu eftersom det inte var så många gäster där. Poolen utnyttjades bara av oss ett par ggr. Usch så kall den var! Han spelade lungt biljard en kväll när vi kom hem men i övrigt så såg man inte till honom så mycket. Det var mest på f.m. man såg honom på hotellet. Annars satt han ofta på sin moppe. De var nog hemma ganska mycket mellan varven. De bor ju i den fina villan ovanför som även den går att hyra till viss del./ Inabo
Svara med citat
  #3  
Gammal 2007-12-10, 23:04
thed thed är inte uppkopplad
 
Reg.datum: dec 2007
Ort: Skellefteå
Inlägg: 38
Standard Sv: Tack Kalimera!

Georgos och Silvia är det bästa värdpar vi någonsin upplevt. Har bott där två gånger och kommer säkert tillbaka igen. Ett lagom stort hotell, med utmärkt service, suveräna städerskor som ser till att det alltid är rent och snyggt. Georgos har alltid glimten i ögat och ständigt roliga kommentarer. Vi har bott på andra hotell i Platanias också, men Varouxakis är bara så himla bäst!!!
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT