Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Skopelos

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2007-12-13, 08:46
skrutt skrutt är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2007
Inlägg: 262
Standard Sv: Funderar på komb Skopelos/Skiathos sept 2008

Hej...ett bra val ni gjort!! Jag har inte varit på Skopelos men däremot MÅNGA gånger på Skiathos...en underbar ö tycker jag.Vi har bott på Lenio förr om åren men ska bo på Palmyra nu i maj.Det "ligger bra" till både till sta´n och busshållplatser om man vill ge sej iväg till stränderna en bit bort.
Till Megalli Ammos stranden tar det högst 5 min och gå...
Vi har inte bott på Palmyra men hört av en "apollokille" att det är hans favorithotell...
Att åka i september är ju oxå ett bra val,jag brukar åka i maj och även i sept. till Skiathos,det är lugnt och skönt och "lagom" temperatur.
Jag e oxå flygrädd och landningsbanan e KORT,men när man kommer ner är allt underbart...nu e jag inte ett dugg rädd att landa där längre!!!
Svara med citat
  #2  
Gammal 2007-12-13, 14:32
BOKAs avatar
BOKA BOKA är inte uppkopplad
 
Reg.datum: sep 2006
Ort: Borås
Inlägg: 344
Standard Sv: Funderar på komb Skopelos/Skiathos sept 2008

Tack för alla Era synpunkter, det innebär ju att vi bara blir mer och mer övertygade om att vi ska ta de här öarna den här gången. Vi har ju tidigare varit på ett 20-tal öar i grekiska övärlden och aldrig blivit besvikna och vi förstår ju att vi inte kommer att bli det nu heller. Av svaren förstår jag ju också att boendevalen tydligen är helt rätt. TACKAR EN ÄN GÅNG!
Olle
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 11:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT