Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kreta > Chaniakusten

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2010-08-03, 22:00
Getty Getty är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2007
Ort: Linköping
Inlägg: 400
Standard Sv: Chaniakusten / Kato Stalos

Kattalena, jag har bott på Pegasus, och det är ett mycket bra hotell. Det ligger som du själv skrev en bit från stranden och det är en brant backe upp till hotellet. Den restaurang vi gillade mest, var den som ligger halvvägs upp i backen, kommer tyvärr inte ihåg vad den hette, men mycket trevlig personal och god mat.

Jag hoppas ni kommer få en trevlig resa till ett som jag tycker, trevlig hotell.

//Ingela
Svara med citat
  #2  
Gammal 2010-08-04, 11:48
Kattalena Kattalena är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2010
Inlägg: 3
Standard Sv: Chaniakusten / Kato Stalos

camillap: Ja vi ska också försöka ha med nässpray. Och som tur är gillar vår pojke att titta på film, så vi ska försöka visa film i mobilen, hehe. Vårt flyg går redan 06.35 så det lär vara en trött kille då vi måste åka hemifrån strax efter 04 (för att inte tala om hur trötta föräldrar vi kommer att vara!!! :-D)
Det hade ju varit kul att se varandras tips under tiden vi är där, kanske man kan logga in här och tipsa om man hittar något kul!

Getty: Tack! Oh, så kul att du faktiskt bott på hotellet vi ska till och att du tycker att det var bra! Tack så jättemycket för restaurangtipset! Den ska vi prova!

Tänkte också förtydliga att vi gärna tar emot tips på annat man kan göra oavsett barnvänligt eller ej. Vi har ju aldrig varit på Kreta :-)
Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +1. Klockan är nu 08:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT