![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Det är inga problem att hitta rum i september, vi har varit på Sifnos över 20 ggr. Har inte behövt att förboka någon gång; varken i maj el september. Det stämmer att det finns raggare utmed gatan som leder in mot byn fr båtarna. Åker själv ner till vårt älskade Sifnos i september.
Ann |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Vi åker till Sifnos i slutet av juni, början av juli och har inte förbokat något boende. Har kikat lite på vad som finns och vet ungefär vad vi vill ha (2-rums lght) så får vi helt enkelt se vad som är ledigt när vi kommer dit. Knappt 3 veckor kvar till båtluffen nu - oh vad jag längtar!
Serifos, Sifnos och Milos är planen.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Tack för råden du Nettie vilken Ö-luff nästan som den vi ska göra förutom att vi tar Paros istället för Milos.Milos blev en favorit var där ifjol.Och Ann vi kanske syns på Sifnos
![]()
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|