![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
185 dagar?! Det är ju en evighet! Hur långt i förväg har man bokat då? Fast du har ju åtminstone bokningen gjord och nåt att se framemot.
För mig är sommaren verkligen ett oskrivet kort! Med lite tur får jag semesteransökan beviljad så "tidigt" som i maj, sen får vi se. Ska gifta mig i augusti, så det blir förmodligen semester efter bröllopet. Lutar antingen åt en bröllopsresa med ö-luff i Grekland (för fjärde gången) eller tre veckor i Malaysia, östra sidan, Perenthian Islands eller Tioman Islands, med en avstickare till Borneo ... snacka om kontraster! Vad skulle ni ha valt?
Senast redigerad av Cecilia den 2007-02-16 klockan 11:35. |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Citat:
För MIG personligen skulle valet varit lätt...GREKLAND.Men det är för jag inte gillar de olika kryp som finns mer av i Malaysia..så gillar jag inte hög luftfuktighet heller...Sen är grekiska öarna SÅ härliga i aug september..Ni får säkert underbart VART ni åker och bröllopsresan ska väl kanske vara lite speciell ..så för er kanske Malaysia blir bäst....Svårt att råda...Lissi - som åkte på bröllopsresa i Aten |
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|