![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Hej! Tack för trevlig info och tips. Då vet vi lite mera. Kanske ungdomarna har börjat plugget när vi kommer. Där vi ska bo finns en fin pool som vi annars kan ta ett dopp i. Men vi hyr kanske bil eller moppe och ser oss omkring. Är det långt till Agios Nicholaos från Hersonissos? mvh Susanne
|
#2
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Hej Janne! Tack för tipset. Då ska vi absolut åka dit. Vad säger du om Agios N ? En undran till - vet du även avståndet till Knossos?.
Hälsningar från 2 söderbor Susanne o Lasse som älskar Grekland. ![]() |
#4
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() Agios Nikolaos. Citat:
Citat:
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Fin väg och lätt att hitta mellan Hersonissos och Ag Nic. Lite trångt att köra runt i AgNic centrum, alla vägar möts liksom i hamnen, och mycket enkelriktat. Kör ut från C (höger efter bron över kanalen) mot Elounda så finns det gott om fri P (framför hotellen Hemes & Coral) och promenadavstånd till centrum.
mycket "sitta&titta" i Agios Nikolaos. |
![]() |
|
|