![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Hej igen,
det löser sig nog med båtbiljetter. Någon som har någon erfarenhet av följande boende i lägenhet: Naxos: Anthony Studio Amorgos: Lakki Villige Gud vad börjar se fram emot luffningen i sommar. Mikael |
#2
|
||||
|
||||
![]()
I slutet av juni och början av juli behöver ni inte förboka ert boende. Välj på plats så får ni lättare det som passar just er. Jag har inte bot på något av de boenden ni efterfrågar information om utan bott på andra ställen.
Eva |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Gick förbi där (2009) och kika in. Såg lite slitet ut med lösa kakelplattor vid poolen. Men de kanske har renoverat? Har dock inte bott där, så jag kan inte lämna nån större recension. Det ligger dock bra, med nära till stranden. En liten bit bort från själva byn.
/Netwolf |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Jag och maken bodde på Lakki Village i början av oktober 2008. Då var det givetvis inte många gäster och vi fick en 2 rums studio för 50€/natt. Vi trivdes utmärkt och det var så mysigt att på morgonen inta sin frukost i trädgården med utsikt över havet och byn. Vi upplevde det inte som särskilt slitet mer än som det alltid är i slutet på säsongen, lite trasiga stolar och prylar som ligger slängda här och var. Som Netwolf också skriver så ligger det alldeles intill stranden villket gör att man kan få sig både ett morgon- och kvällsdopp och promenaden in till byn upplevde inte vi som särskilt lång. Tror att det kan vara ett bra boende för en tonårsfamilj.
//maji ![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
2005 bodde vi på Antony´s studios på Naxos. Det var väldigt rent och fräscht och stora studios till bra pris (juni). Petros som ägde stället var otroligt trevlig och hans gamla föräldrar också. Petros har bott i Sverige och pratar svenska, hans föräldrar pratar bara grekiska. Läget är också bra, någon minuts promenad ner till stranden för ett morgondopp och gångavstånd till centrum. Lugn gata. Viss havsutsikt från balkongerna.
Anne |
![]() |
|
|