![]() |
|
Visa resultat för omröstning: Ska du resa till Grekland i år? | |||
Ja, jag har redan bokat. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
161 | 74.19% |
Ja, jag ska boka senare. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
39 | 17.97% |
Nej, jag väljer något annat land. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
4 | 1.84% |
Nej, jag ska stanna hemma i år. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
2 | 0.92% |
Jag vet inte. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
5 | 2.30% |
Jag bor i Grekland. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
6 | 2.76% |
Antal röster: 217. Du får inte rösta i den här omröstningen |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Ja, i år ser det ut att fungera. Förhoppningsvis sex veckor, på Karpathos naturligtvis.
![]() Karin som alltid längtar ner |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Tre resor brukar jag göra
Fyra veckor (29-32) till Chania bokade ![]() Olivplockar resa ett måste i November ![]() En vecka i Maj eller Juni skulle passa bra om man får ledigt. |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Två veckors ö-luff i Kykladerna i juni är bokade sen några månader tillbaka! Funderar också på ett besök i Dodekaneserna i oktober men har inte bokat ännu.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Hur funkar en "Olivplockarresa"?
|
#5
|
||||
|
||||
![]()
Nå har vi leid et lite hus på Karpathos, så jeg håper å få flere turer dit i år. Har booket to uker i mai, og sjekker flytider for å finne en liten tur dit i begynnelsen av april. Også blir det nok tur til høsten også.
|
#6
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Karin; Varför just Karpathos? Och var o vilket hotell? Vi har tittat på Karpathos men har lite svårt att bestämma oss... |
#7
|
|||
|
|||
![]()
Har bokat en långresa i år 7/5-20/07. Flyger till Chania bunkrar i Phalechora åker till Gavdos 9 dagar vidare tbs till Kreta. Agia Galini-Matala-Mirthos-Tertsa-Ferm-Chrissy Island. Sedan lämnar Vi Kreta för favoriten Anafi vidare till Sikinos-Milos-Kimolos-Syros-Fourini-Ikaria-Samos-Leros-Kalymnos för att komma till Favoriten Tilos. Hem från Rhodos.
Längtan blev för stor blir en vandring 2-5/4 runt stavros på Kreta bland alla blommor. Ev en 3 resa i slutet av Augusti början på Sept till favoriten Ligres på södra Kreta. Mysig taverna strand o boende mellan Triopetra o Prevelli. |
![]() |
|
|