Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Om Grekland > Djur & Natur

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #16  
Gammal 2013-07-18, 23:02
annron annron är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2010
Inlägg: 86
Standard Re: Dödsdömd kattunge i Chryssi Atki

Ursäkta om jag missförstod. Det skulle ju vara toppen om några animal rights- människor hörde av sig till hotellet och frågade vad som hänt med katten. Jag tror inte den kunde springa iväg.
Jag frågade både ägaren och personalen i affären vad som hänt med den. Båda tittade på mig helt oförstående och frågade "cat, what cat?".
Och ägaren var den sim ägarinnan påstod sig ha sagt skulle ta den till veterinären idag om "animal protection/social services" inte dök upp idag. Så jag är väl inte sådär jätteövertygad om deras omtanke.

Kalimera, ja något frustrerad blir man.

Vi har iaf haft en bra kväll med barnen och jag ska säga att "de sa att veterinären kom och hämtade den". Men jag har också redan förklarat för barnen att veterinären förmodligen ger den en spruta så den får somna in.
Tack alla för omtanken om katt och min familj.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT