![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Ja det är en tuff regel tyvärr. I de flesta fototävlingar brukar de ha som regel att man inte får ha deltagit med bilden i någon annan tävling.
Jag hade ju tänkt vara med och har för längesedan valt ut de bilder jag tänkte skicka in. Nu kan jag tyvärr inte medverka eftersom jag lagt ut dem i min blogg. Känner mig verkligen besviken. Men regler är regler så det är väl inget att göra åt
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Menar ni att bilden inte får ligga på t ex facebook?
Inte ens om den bara publicerats till "mina vänner"? I sådana fall har inte jag en enda bild att skicka in / Liselotte
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Jag kan ändå tycka att den regeln är rättvis! Dvs att alla är anonyma, har man publicerat bilder tidigare finns det ju många som känner igen dom och även vet vem som fotat och på så vis kanske får en hel del kompisröster.
|
|
#4
|
||||
|
||||
|
Citat:
/Netwolf |
|
#5
|
|||
|
|||
|
Citat:
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Jag tycker att det är en mycket klok och alldeles självklar regel för mig. Kan väl inte vara något problem att avstå från att publicera tre bilder på Face-Book eller något annat ställe?
Eva |
|
#7
|
|||
|
|||
|
Citat:
.alltså om man gärna vill deltaga!
|
|
#8
|
||||
|
||||
|
Citat:
Vi kanske ändrar regeln till nästa år (nu är det för sent) så att bilderna får vara publicerade, men inte på Kalimera. |
|
#9
|
||||
|
||||
|
Citat:
![]() /Netwolf |
![]() |
|
|