![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Vilka härliga trappbilder! Jag gillar också trappor, men inte såna som går väldigt högt upp eller väldigt lågt ner. Då blir jag skakis.
Sen gillar jag också gränder, de har liksom ett speciellt liv. Och ofta kan det ju vara en härlig kombination av både trappor och gränder. / Anne
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Citat:
, men även Birgitta, som tycker att det krävs ledstång . Annars kan man ju ramla, höjdrädd som jag är . Abi
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Lissi vilka fina och vackra bilder på trappor!Jag gillar oxå trappor men även gamla dörrar och portar,tyvärr kan varken jag och speciellt inte min man gå så bra i trappor längre,upp går hyfsat men nedför är allt för smärtsamt för mitt högra knä och balansen för svajig för min man.
Birgitta så roligt att se de äldre paret i Palechora,vi passerade dem varje dag när vi var där för två år sedan och de hälsade alltid så vänligt på oss. Monica😎 |
![]() |
|
|