![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Hörrni, sitter i skrivande stund o tittar på eurovision o vem poppar upp i första låten om inte nån som jag tror e svensk o har vart med i nåt svenskt bidrag flera år sen. Nån som känner igen honom? Jag vill säga Anders/Andreas Lund... eller Lind.... nånting. Tokigt! Hoppade ner till schweiz tydligen.
E jag helt borta om jag inte har nån aning om vem bruden e? Alltså krullet som presenterar me sakis? Anyway, i nuläget håller lettland på me nåt a capella skräp så nu e d ner i köket o hämta min fruktsallad som gäller, ha en grym eurovision alla, jo |
#2
|
||||
|
||||
![]()
[QUOTE=Joanna]Hörrni, sitter i skrivande stund o tittar på eurovision o vem poppar upp i första låten om inte nån som jag tror e svensk o har vart med i nåt svenskt bidrag flera år sen. Nån som känner igen honom? Jag vill säga Anders/Andreas Lund... eller Lind.... nånting. Tokigt! Hoppade ner till schweiz tydligen.
Jepp Andreas Lundstedt sångare i Alcazar! Camilla |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Det var roligt att konstatera att "vykorten" mellan låtarna höll hög klass i kväll. Till skillnad från i torsdags hade de innehåll och något att förmedla. Kafeineonbilderna strax innan det svenska bidraget var en riktig höjdpunkt!
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Fin show
![]() ![]() Riitta ![]() |
#5
|
|||
|
|||
![]()
Just precis, alcazar!!!
Spenderade första 10 röstningarna sägandes 'u r joking' varenda gång finland fick en 12:a men insåg snart att det var förlorat.... Grattis finland, bra jobbat, jo |
![]() |
|
|