Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kafé Kalimera

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2025-01-10, 19:36
KRs avatar
KR KR är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2011
Inlägg: 1 855
Standard Sv: Greklands populäraste ö

Många pärlor så långt ner på listan. Två har jag aldrig varit på så dom har jag kvar, säkert pärlor det också.
//
KR
Svara med citat
  #2  
Gammal 2025-01-11, 06:52
Alalas avatar
Alala Alala är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jan 2008
Ort: Finland
Inlägg: 6 484
Standard Sv: Greklands populäraste ö

Jag har inte besökt någon av dessa öar. Alla säkert fina!

/ Anne
Svara med citat
  #3  
Gammal 2025-01-12, 08:46
Mafric Mafric är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2010
Inlägg: 197
Standard Sv: Greklands populäraste ö

Thassos är en fin ö som min man och jag har varit på två gånger, men senaste gången var för snart 12 år sedan.
Första gången körde vi runt ön och upptäckte öns byar och stannade även här o där för att njuta gåendes av natur och härliga platser. Vi åkte även till fastlandet och var med på en paddeltur på floden Nestos. Dess natur var en fantastisk upplevelse, så det kan jag verkligen rekommendera.
Andra gången hade vi bokat tre veckor, men det blev tyvärr platt fall eftersom min man fick en magbakterie som band honom till hotellrummet de sista två veckorna.
Trots detta kan vi rekommendera ön (om den inte har blivit sönderturistad). Självklart beroende på vad man vill ha. Själva har vi numer ett par andra öar högst upp på listan
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 05:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT