Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Samos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #17  
Gammal 2005-05-17, 07:05
Lotta Es avatar
Lotta E Lotta E är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2005
Ort: Mölnlycke, Göteborg
Inlägg: 260
Standard Sv: Samos/Votsalakia

Här har startat en diskussion om vad som är intressant resebrev eller personliga tips. Ja, det var väl jag som börja?! Kul att läsa vad alla tycker. Och intressesant att läsa Eriks inlägg.

Kul att höra att det inte är bara jag som gillar personliga tips. Har fått många tips, speciellt ett fint brev från Stina. Vi skall besöka alla dessa platser ni har tipsat oss om. Vi skall hyra bil i tre dagar och åka runt. Tat lugnt och kolla. Min son som är 15 är väldigt intresserad av den Grekiska historen. Han vill nog se mycket av det.

Jag har också förstått att Pytogorian är rätt ställe att bo på. Men nu är det så att vi valde Votsalakia. Men självklart skall vi besöka Pytogorian. Det är väl inte så långt emellan???

Nån som kanske bott i Votsalakia???

Jag längtar nu. 15 dagar kvar!!! Underbart.

Lotta
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 05:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT